-

Zbigwie

Wielka migracja ludzkości do systemu Alfa Centauri!

Nie ma żadnych innych istot rozumnych we Wszechświecie poza nami. Tak samo jak już teraz uprawiamy Ziemię daną nam niegdyś we władanie, tak w przyszłości będziemy “uprawiać” inne planety ziemio podobne we Wszechświecie, albowiem one zostały stworzone dla nas.

Przecież Ziemia jest punktem wyjątkowo sprzyjającym zajmowaniu się astronomią, miejscem w Układzie Słonecznym niezwykle dogodnym do obserwacji astronomicznych, ponieważ leży na samej płaszczyźnie ekliptyki, tuż za spiralnym ramieniem naszej galaktyki, dzięki czemu ludzie mogą zaglądać daleko w głąb Drogi Mlecznej.
- Czyż nie ma to sprzyjać pobudzania eksploracji kosmosu przez ludzi?
I zaglądamy w kosmos, aby mobilizować się do podróży międzyplanetarnych, do innych, poza słonecznych systemów. A jest to możliwe tylko dzięki wyposażeniu człowieka w mózg i świadomość w ramach Divine Action, co po polsku najlepiej brzmi: „Działanie Boże”.

W bliskiej przyszłości ludzkość przekształci się w cywilizacje planetarną, potem galaktyczną, a potem docelowo międzygalaktyczną. I zasiedlimy mnóstwo planet ziemio podobnych w Drodze Mlecznej zgodnie z naszym przeznaczeniem w ramach Divine Action. 

z

Stephen Hawking niczym Kasandra wieszczy, że musimy to uczynić w przeciągu następnych pięciu wieków.

Nie mamy innej możliwości dla długofalowego zapewnienia istnienia ludzkości.

Rosnąca populacja i zwiększone potrzeby energetyczne ludzkości zamienią Ziemię w ciągu sześciu wieków w miejsce, które nie będzie w stanie podtrzymywać życia.

https://www.youtube.com/watch?v=IzoyxOt4-EA

Kliknij!   Posłuchaj słów Hawkinga oraz Tony Wyss-Coraya, profesora neurologii na Uniwersytecie Stanforda, który rzuca światło na możliwość odmłodzenia mózgu. Jego badania mogą utorować drogę do przełomu w odwracaniu zwyrodnienia ośrodkowego układu nerwowego wywołanego procesem starzenia."To, co chcemy zrobić, to projekt odmłodzenia mózgu, inicjatywa, w której przede wszystkim chcemy zrozumieć wszystkie sygnały, z których komórki komunikują się ze sobą" - wyjaśnia. Natomiast David Wallerstein, główny specjalista ds. Badań w chińskim internetowym gigancie Tencent mówi, że nowe technologie, takie jak latające samochody, są również gotowe, by zmienić nasz sposób życia. "Mieliśmy kiedyś nadzieję, że pewnego dnia pojawią się latające samochody. Ale teraz odkryliśmy, że ta technologia może być dostępna w ciągu roku i  miejmy nadzieję, zostanie przeniesiona do Chin, gdzie może zmienić relacje między ludźmi i miastami".

Światowej sławy fizyk Stephen Hawking i inni naukowcy przedstawili swoje spojrzenia na przyszłość, kiedy w niedzielę 6 listopada b.r. podzielili się swoimi najnowszymi odkryciami podczas tegorocznej konferencji Tencent WE w Pekinie .

Hawking pojawił się na tym dorocznym szczycie eksploracji i innowacji, mówiąc, że ludzkość musi "odważnie iść tam, gdzie nikt wcześniej nie był", jeśli chce kontynuować swoje istnienie przez kolejne miliony lat.

Według Hawkinga świat stanie się bardzo zatłoczony już w 2600 r., kiedy zużycie energii może prawdopodobnie zamienić planetę w skwierczącą kulę ognia. Uratować się od katastrofy możemy tylko wtedy, gdy znajdziemy dogodne dla życia planety.

Najlepszym wyjściem jest migracja kosmiczna, co można osiągnąć dzięki inicjatywom takim jak Breakthrough Starshot, stanowiącym próbę dotarcia do Alfy Centauri.

"Idea stojąca za tą innowacją polega na tym, aby sonda - nanocraft wyposażony w żagiel został przyspieszona do 20% prędkości światła przez silne lasery.

Taki system mógłby dotrzeć na Marsa w niecałą godzinę, lub dotrzeć do Plutona w ciągu kilku dni, minąć Voyagera mniej niż w tydzień i dotrzeć do Alpha Centauri w niewiele ponad 20 lat "- powiedział Hawking.

Jeśli program się powiedzie, sonda - nanocraft będzie w stanie dotrzeć do systemu planetarnego  najbliższej nam gwiazdy leżącej w odległości 4,2 lat światła w ciągu jednego pokolenia.

Były szef NASA Ames Research Center i kierownik projektu Breakthrough Starshot Pete Worden mówił w Pekinie: "Może jeśli wszystko pójdzie dobrze, na początku drugiej połowy naszego wieku, będziemy mieli pierwsze zdjęcie innej dogodnej do życia planety, która okrąża najbliższą gwiazdę". Pierwszy krok na tej drodze został już postawiony.

zKluczowym elementem planów Breakthrough Initiatives, polegających na wysyłaniu floty małych żagli słonecznych do Alpha Centauri jest StarChip. 

https://www.youtube.com/watch?v=TScNsIWPE0U

I nie należy mieć wątpliwości, że tam dotrzemy, a potem zasiedlimy planety w innych systemach słonecznych Drogi Mlecznej. Ludzkość przekształci się w cywilizacje kosmiczną. Zgodnie z Divine Action będzie czynić ziemię sobie poddaną na wielu planetach.  

 tagi: alpha centauri  hawking  migracja ludności  breakthrough starshot  divine action  tencent we 

Zbigwie
9 listopada 2017 16:46
96     2905    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
stopfalszerzom @Zbigwie
9 listopada 2017 16:59

Hawking jeszcze żyje?

Nie wierzę

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @stopfalszerzom 9 listopada 2017 16:59
9 listopada 2017 17:37

Żyje i ma się bardzo dobrze!

8 stycznia bedzie obchodził swoje 76 urodziny.

Będziemy mu życzyć 100 lat!

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @valser 9 listopada 2017 17:38
9 listopada 2017 17:40

Się dołączam do życzeń :))

.

 

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @valser 9 listopada 2017 17:38
9 listopada 2017 18:11

Niezwykle prymitywny komentarz świadczy o autorze!

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @Zbigwie
9 listopada 2017 18:19

Ja nie mam pojęcia co Pan napisał a co to cytaty? Czy wszystko poza oczywistymi cytatami to Pana wesoła twórczość?
To Pan wymyślił to zdanie? :
"I zasiedlimy mnóstwo planet ziemio podobnych w Drodze Mlecznej zgodnie z naszym przeznaczeniem w ramach Divine Action. "

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Zbigwie
9 listopada 2017 18:37

hola, hola, nie tak prędko.

 

primo:

Solar System nie "lezy" na płaszczyźnie ekliptyki galaktycznej, a  tylko przecina ją  mniej więcej raz na 35 milionów lat. Czas pasażu Splar System w pobliżu płaszczyzny Galaktyki potrwa jeszcze jakies 100 000 lat.

Orbita Słońca wraz z planetami nie przebiega cały czas  w plaszczyźnie Galaktyki, ale odchyla się, mniej więcej o 7 procent  ponad płaszczyzne i pod [plaszczyznę.

secundo:

Solar System znajduje sie pomiędzy dwoma głównymi ramionami galaktycznymi (Strzelca i Perseusza), w łącznku pomiędzy nimi zwanym podramieniem Oriona.  Solar System przemieszcza się przez jedno z głównych ramion mniej więcej raz na 100 milionów lat, zaś  czasokres  takiego pasażu wynosi ok. 10 milionów lat. 

tertio:

możemy "zaglądać" w głąb galaktyki Milky Way, ale z powodu tzw. wybrzuszenia centralnego, obserwacje przeciwnej strony Galaktyki nie sa mozliwe [onizej 14 stopnia szerokosci galaktycznej (północnej i południowej), co daje circa 28 stopni "nieba galaktyucznego" wyłączonych z obserwacji . Prawie jedna trzecia.

 i po ostatnie:

 a w jakim to niby celu miałaby przetrwać cywilizacja barbarzyćów, morderców, wiarołomców i ludobójców?

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Zbigwie 9 listopada 2017 18:11
9 listopada 2017 18:40

Nie, Niech sobie kto chce leci w kosmos... Czemu wstyd???

:))

/

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @stanislaw-orda 9 listopada 2017 18:37
9 listopada 2017 18:44

Piękne, ja już nie mam siły na takie dyskusje.

Każdy odlatuje, jak może. Widocznie niektórym ludziom tego trzeba, z braku prawdziwych celów...Jakoś tak...:(...

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Maryla-Sztajer 9 listopada 2017 18:44
9 listopada 2017 18:49

Zbigwie wie, że ze mną takie numery nie przejdą.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 9 listopada 2017 18:37
9 listopada 2017 18:51

korekta :

nie "prawie jedna trzecia" ale prawie jedna szósta.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @Zbigwie
9 listopada 2017 19:00

nic to,
kosmosy to dla nas chleb powszedni,
jak przyjdzie co do czego, to już wiemy jak się w nich poruszać

ale, przygłup???
tylko nie przygłup, tylko nie przygłup, bardzo proszę ... nie znęcać się nad kaleką!
to nic, że często bredzi ale to geniusz je!
a co geniusz, to geniusz - niech nam żyje 200, co tam, pincet lat!!! pincet? , ? - szyśćset!!!
/tak nawiasem - mózg to on już sobie chyba odmłodził i teraz czeka na oficjalne ogłoszenie wyników pierwszego oficjalnego ''zabiegu'' przeszczepu głowy, który ma mieć miejsce w grudniu, bodajże we Włoszech.
/tu mała ciekawostka - tak naprawdę do końca nie wiadomo, czy to korpus sprawia se nową głowę, czy głowa korpus.
podobno zażarty spór między zwolennikami żołądka i serca a zwolennikami triumfu myślomózgu nad ciałem permanentnie trwa/
otóż, po ogłoszeniu totalnej klęski wspomnianego zabiegu/eksperymentu profesor Steven ogłosi całemu światu, wszem i wobec, z całą mocą swojego autorytetu, że wobec takich wyzwań, konieczności i zagrożeń
ratunek może przynieść jedynie 

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @stanislaw-orda 9 listopada 2017 18:37
9 listopada 2017 19:15

Drogi UNU,

Ależ te dawno znane Twoje uwagi nie mają w tym tysiącleciu żadnego znaczenia dla nas póki co jeszcze przez kilkaset lat Ziemian.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @valser 9 listopada 2017 18:51
9 listopada 2017 19:17

Stefek nie jest przygłup, ale w tym wieku metrykalnym i w tym stadium choroby niczego nowego już nie wymyśli.
Ale że nazwisko Hawking stanowi niezły wabik komercyjny, zatem (być może steruje tym już od dawna rodzina S. Hawkinga) można je wprzęgnąć do sprzedawania rozmaitych guseł  dla  piękonoduchów-marzycieli wyznających dogmaty postępu  albo  lemingów nieprzesadnie zorientowanych w zasadach  fizyki.

TRo po prostu komercyjno-medialna chutzpah autoryzowana nazwiskiem slawy naukowej. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Matejek 9 listopada 2017 19:00
9 listopada 2017 19:17

:))))

Bezcenne, idę od kompa z uśmiechem:))

.

 

zaloguj się by móc komentować


ajs @Zbigwie
9 listopada 2017 19:23

Jak to nie ma żadnych innych istot rozumnych we wszechświecie!!! Przecież nie kto inny a sam Jan Klaudiusz Juncker oznajmił w Parlamencie Europejskim:

"Musicie wiedzieć, że ci, którzy obserwują nas z daleka, są zmartwieni. Spotkałem się z wieloma przywódcami innych planet i wysłuchałem ich. Są naprawdę bardzo zmartwieni. Są zaniepokojeni, bo wciąż aktualne jest pytanie dokąd zmierza Unia Europejska” .

Stefan H. niech pogada Janem Klaudiuszem J., to ten załatwi z kosmitami transfer technologii "super napędu opartego na %" i obaj polecą na rozpoznanie terenu koło tej Alfa Centauri. Nie trzeba będzie czekać 5 wieków...

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @Zbigwie
9 listopada 2017 19:29

Jeśli za 600 lat na Ziemi będą istniały banki, a jak znam swoje życie i ich żywotność, to na bank mnie nie będzie, a banki będą. No więc, jeśli one będą istniały, to po prostu obliczą, co im się bardziej opłaci, czy popylanie pokoleniami po kosmosie, żeby gdzieś na Alfie postawić pierwszy bankomat, czy jednak depopulacja na ziemi, czytaj wojny, szczepionki, tofu zamiast żarcia i schabowy z glizdy skrzyżowej z wielorybem.

Ja obstawiam ten drugi scenariusz.

Ale jak mi autor wpisu zapewni 10% poziomu finansowania Hawkinga, to mogę zacząć obstawiać inaczej.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @stanislaw-orda 9 listopada 2017 19:17
9 listopada 2017 19:29

Drogi Unu,

Napisałeś: "w tym wieku metrykalnym i w tym stadium choroby niczego nowego już nie wymyśli".

Jestes w błędzie!

Stephen Hawking 07 listopada 2017:
"In my doctoral thesis I showed that, according to Einstein’s theory of relativity, the universe must have had a beginning. But the theory of relativity did not say how the universe had begun. Since then, a key focus of my research has been to better understand the origin of the universe. I am pleased to present a new film which explains the model I developed over the years, initially with James Hartle and then later with Thomas Hertog and others. In "Before the Big Bang 5: The No Boundary Proposal", Jim, Thomas and I guide you through our No Boundary Proposal for the quantum origin of the universe and reveal how it can explain some of the universe's deepest mysteries. The film is free to view and part of a series developed by Youtuber skydivephil to explore competing models of the early universe. We hope you share and enjoy. - SH".
Oto ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=Ry_pILPr7B8&feature=youtu.be

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Zbigwie 9 listopada 2017 19:29
9 listopada 2017 19:33

Myślał myślał i wymyślił film?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Zbigwie 9 listopada 2017 19:29
9 listopada 2017 19:38

To tylko  jedna z nader licznych HIPOTEZ o nieustalonym zakresie wiarygodności.
Czyli, póki co, niewiarygodna.

 

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @parasolnikov 9 listopada 2017 19:40
9 listopada 2017 19:43

nowością  jest stopień  stężenia  arogancji.

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @stanislaw-orda 9 listopada 2017 19:43
9 listopada 2017 20:00

UNU, 

Przynajmniej Ty jeden nie powinieneś na tym portalu wypisywać bzdur.

A pozostałe tutaj towarzystwo trzeba będzie edukowac, aby zdali sobie sprawę, że żyjąa w XXi wieku.

Chyba bedę musiał zabrać sie za ich edukowanie poprzez moje notki.

Tylko mam problem z brakiem czasu. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Zbigwie 9 listopada 2017 20:00
9 listopada 2017 20:04

Wzajemnie, odnośnie wypisywania bzdur.

Natomiast nie ma potrzeby nikogo edukować w zakresie  fantazmatów.

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @stanislaw-orda 9 listopada 2017 20:04
9 listopada 2017 20:11

Drogi Unu,

Niestety, kierując się zasadami logiki jestem zmuszony odrzucić Twoje uwagi jako kompletnie bezzasadne.

Zapraszam Cię do udziału w edukowaniu i nabywaniu wiedzy przez obecnych tutaj komentatorów. 

Pozdrawiam serdecznie!

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @Zbigwie 9 listopada 2017 20:00
9 listopada 2017 20:11

Czas się podobno wydłuża wraz z długością drogi i przy malejącej prędkości jej pokonywania.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @valser 9 listopada 2017 19:27
9 listopada 2017 20:12

w dalszym ciągu śmiem siem nie zgadzać,
przygłup nigdy nie byłby w stanie, w takim stanie, tak długo utrzymywać się ... i to na koszt podatnika
a że doping? cóż, liczy się wynik

poza tym, co w takim wypadku zrobić z jego niesamowitą i arcyważną teorią definitywnego znikania znikniętego, toż to przecie fundamentalna wiedza :/ ?

zaloguj się by móc komentować

Matejek @Maryla-Sztajer 9 listopada 2017 19:17
9 listopada 2017 20:26

:)
ale to nie wszystko,
po tym , już bez skrępowania, będzie mógł podłączyć się do wypasionego 'body' i jako pierwszy wyruszyć do Tolimana b,
wtedy to dopiero człowieki rzucą się hurtem do czipowania, oprogramowywania i na kredyty na nowe członki, że hej!
:D

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Zbigwie
9 listopada 2017 20:29

PYTANIE:

Czy na tym portalu można w notce umieszczać filmy YouTube?

Jeśli można to jak to należy zrobić, gdyż użycie znaku trójkąta w okręgu i wstawienie linku do filmu nic nie daje - film się nie ukazuje?  

zaloguj się by móc komentować

Caine @Matejek 9 listopada 2017 20:26
9 listopada 2017 20:51

Pierwsze podzespoły będą zasilane odwróconym Peltierem, czyli różnicą temperatur między czipem na czole a czipem w dłoni.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @Caine 9 listopada 2017 20:51
9 listopada 2017 20:59

hmm,

przecież wystarczy trochę prądu z nerwów wziąć

zaloguj się by móc komentować

Matejek @Zbigwie 9 listopada 2017 20:29
9 listopada 2017 21:02

obok spinacz jest, wystarczy wkleić link

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Zbigwie
9 listopada 2017 21:02

Kiedy Hawkinga dociskali jak to jest z tym Bogiem, to początkowo twierdził, że nie wie, ale to nie jest problem, bo jakoś się wyjaśni.

Obecnie, o ile jest to aktualne twierdzi, że świat nie musiał mieć przyczyny powstania, bo na początku nie było czasu, a relacja przyczyna-skutek może zachodzić tylko w czasie. Pozornie jest to poprawne logicznie - ale z tego wynika, że świat powstał z czegoś nieokreslonego lub z niczego bez przyczyny - czyli bez jakiegoś sensu, zwyczajnie, jak to mówią żule spod Lidla - "normalnie" - po prostu jest i coś się co pewnien czas zmienia, bo są jakieś prawa, których nie było, a może były - no ale są.

Z tego wynika, że sens nie isntnieje, a nasza ewentualna troska o to, czy ktokolwiek będzie istniał po nas - nie ma znaczenia, podobnie, co stanie się z wyhodowanymi blastulami - czyli naszym potomstwem. Ważne, byśmy mieli pełne brzuchy i możliwość nieograniczonej kopulacji - czyli by było tak, jak to pokazuje TVN.

Ergo - Hawking to debil, choć to nieprecyzyjne, bo procesor ma lub miał sprawny - więc dorzućmy - inteligentny debil.

Na Marsa chce nas wysłać facet, co nie potrafi zrobić zakupów w Biedronce. Być może stąd to zidiocenie - że proste czynności łączą się dla niego z taką skalą trudności - jak lot na Marsa - stąd nie różnicuje wyprawy międzygalaktycznej i przygotowania posiłku.

Gdyby mógł pójść w pole czy do ogrodu i sam doświadczyć, jak patyk z odrostami wsadzony w wilgotną maź zamienia się z czasem w piękne drzewo - to wiedziałby, że ta cała technika, to jedno wielkie g..., że póki co, to udoskonalono i wdrożono do masowej produkcji baterie, które napędzają jego wózek - i niewiele więcej.

Jest taki film, gdzie ludzie czekają, aż zostaną wysłani na jakąś superplanetę, gdzie jest świetnie - i z radościa idą do windy, co ich zawiezie do statku kosmicznego, który na tę planetę leci. A potem okazuje się, że idą - owszem, ale do nowoczesnego pieca, co ich spala w ekspresowym tempie.

I z naszymi hołkingami będzie tak samo - "skolonizujemy galaktyki" - przekonując się w ostatniej chwili, gdy będzie już za późno - że w rzeczywsitości lądujemy w jakimś superauszwicu, gdzie nowoczesna - to jest - ale metoda utylizacji trupów - a elita nigdzie nie będzie leciała, bo zrobimy dla niej miejsce.

Na konfererencji w Wannsee też cała ekipa miała doktoraty - sami naukowcy. Ten, wybaczcie - jełop - poleca transfer na inne planety - w sytuacji, gdy nie potrafimy wyhodować kartofli dla murzynów, co zdychają z głodu - czy wypalić z gliny dość cegieł, poskładać do kupy i pokryć dewnem prostej bryły, by ktoś miał własne miejsce tu, na ziemi.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Wolfram 9 listopada 2017 21:02
9 listopada 2017 21:23

Przy okazji, szokuje, jakiego rodzaju  "zmartwienia" potrafią podsuflować media ludziom.

Ale my tu raczej jesteśmy odporni na podobne suflowanie.

zaloguj się by móc komentować

betacool @Wolfram 9 listopada 2017 21:02
9 listopada 2017 21:30

Ale poleciałeś. Moje schabowe z mutowanej glizdy to mały pikuś.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Zbigwie
9 listopada 2017 21:35

A weź sie. Ku/h/wa paranoja. Słów brak.

Człowiek na wózku, ksywa Howking, to tylko mem, mniej więcej taki jak Wałęsa. Branie sobie do głowy i serca tego co on rzekomo powiedział, (a sam przecież mówić nie może), jest mówiąc grzecznie, nieroztropne. 

Valser by doradził trzydzieści pompek, ja na początek zalecam pięć. Zbigu nie "Hołkinsowi".

 

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @Rozalia 9 listopada 2017 21:35
9 listopada 2017 21:49

Rozalia!

Jak ty się wyrażasz? Nie wstyd ci? Tylko na chwilę spuścić z oka! NO!!

;).

.

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Maryla-Sztajer 9 listopada 2017 21:49
9 listopada 2017 22:20

Już nie strzymałam​​. ;) 

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @betacool 9 listopada 2017 21:30
9 listopada 2017 22:25

Nie jest moim zamiarem zniechęcanie Autora - ale kolonizowanie kosmosu to błąd - pod każdym względem - zarówno technologicznym jak aksjologicznym, wyniłym z błędów w ocenie rzeczywistości.

Już choćby to - na co zwróciłeś uwagę - finanse. Rozpoczęcie takiego projektu wymagałoby globalnego budżetu - a co za tym idzie - globalnego superpaństwa. Nietrudno domyśleć się, że to pachnie jakąś pochodną komunizmu - a to z kolei wielkim, globalnym obozem koncentracyjnym. Można oczywiście wyobrazić sobie świat bez pieniądza - ale to jest nierealne - na tym właśnie polegają utopie.

Kwestie techniczne - sprzęt elektroniczny wymaga do produkcji tantalu - a główne źródło tantalu to obecnie Rwanda, gdzie jedni murzyni wyrżnęli drugich maczetami, a potem zapisali się do Wspólnoty Narodów, czyli pod panowanie królowej brytyjskiej. Używając bardzo dużego skrótu myślowego - mamy przejść  bez etapów pośrednich od zabijania maczetą do lotów w nieznane i to w ciągu kilkuset lat.

Hawking nie nadaje się na przewodnika, bo jest pogubiony, nie ogarnia całości. Kolonizacja kosmosu to nie przeprowadzka do stolicy, czy za granicę - to zupełnie nowa, nieznana jakość. Ja to rozumiem, że on doznałby spełnienia, lecąc w nieznane - nawet, jakby miał zginąć, bo w jego sytuacji to jest ciekawa alternatywa.

Jak jest taki mądry - to niech odpowie na pytanie - skoro, jak uważa, Boga nie ma, to jakie ma znaczenie, czy przetrwamy? Jakie w ogóle cokolwiek ma znaczenie?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 9 listopada 2017 17:40
9 listopada 2017 22:30

Ja także życzenia wspieram nie ma granic bredni i nie ma takich bredni których nie da się sprzedać - a wojaże międzygwiezdne będą przymusowe dla tych co system wskaże jako nierokujących nadzieji ale ale spedycja tylko w formie prochu

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 9 listopada 2017 21:02
9 listopada 2017 22:35

Kto nie chcę kolonizować dobrowolnie to będzie kolonizował pod przymusem i dostanie domiar a potem będzie wieliki wybuch big bang i po ptokach

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @qwerty 9 listopada 2017 22:30
9 listopada 2017 22:40

O tak, właśnie - kara polegająca na wysłaniu w kosmos materiału genetycznego - tam zresocjalizują, odtworzą i odeślą z powrotem, albo i nie. Ale czy na pewno? Co znaczy na pewno - postanowienie jest prawomocne, jak pan chce, to może się odwołać do sądu galaktycznego. Musi pan tylko wniosek wypromienować ze swojej komórki w odpowiednią stronę. Koordynaty dostanie pan w sekretariacie.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Zbigwie
9 listopada 2017 22:42

Może najpierw jakaś baza wypadowa na Księżycu przed tym wielkim krokiem ludzkości do systemu Alfa Centauri? Nie da się? A to Peszek westchnął Balcerowicz Leszek. Światowy proletariat potrzebuje wielkich celów by topiła się w hutach stal i lał się beton na budowie.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @qwerty 9 listopada 2017 22:35
9 listopada 2017 22:43

Musimy cicho siedzieć, bo jak się elita prawnicza dowie o planach kolonizacji, to otworzą katedrę prawa kosmicznego - dopiero dadzą popalić :)

zaloguj się by móc komentować

betacool @Wolfram 9 listopada 2017 22:43
9 listopada 2017 22:53

A ktoś przy tej okazji może coś wie o tej agencji kosmicznej co nią PSL założyło?

Nadal są na etapie testowania paliwa w brykach prezesów?

zaloguj się by móc komentować

Matejek @Wolfram 9 listopada 2017 22:43
9 listopada 2017 23:01

już po ptokach
górnictwo kosmiczne już tuż, tuż, więc ...

co do pytania o Boga - to zapewne z wielką ochotą poczekałby gdzieś 'zapisany' do czasu, gdy ludzkość osiągnie taki stopień rozwoju, aż sam mógłby stać się bóstwem - no i wtedy naprawdę miałby poważny problem, co do pytania o Boga

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @betacool 9 listopada 2017 22:53
9 listopada 2017 23:04

Oczywiście.

Na stronie Agencji są cztery zarejestrowane podmioty, było 5 konkursów na świadczenie usług doradczych dla przemysłu kosmicznego, no coś tam się dzieje.

https://polsa.gov.pl/

U mnie na razie cienko - bo musimy z sąsiadami zebrać 1,5 mld zł na spalarnię odpadów, jakie przynosimy z marketów, więc sprawy kosmiczne nieco się opóźniają.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @Zbigwie
9 listopada 2017 23:05

Cześć ZBIGWIE! 

Cieszę się, że jesteś. Na dobrą przyszłość i za nią, wznoszę Twoje zdrowie. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @Zbigwie
10 listopada 2017 00:39

Dopóki Hawking był tylko naukowcem to mi nie wadził, ale stał się celebrytą, a wiemy iż oni potrafią zdrowo chrzanić. Przypadek profesora jest bardzo pouczający, bo celebryci plotą różne teksty własnymi ustami, a co faktycznie mówi profesor to nie wiemy, bo można w jego komputer wstawić dowolny tekst, a profesor nawet nie będzie mógł zaprotestować. Mogłaby zrobić to rodzina, a skoro tego nie robi to widać, że im się to podoba, czy dosadniej, opłaca. Szczególnie te teksty o Bogu wydają się być tekstami zleconymi.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Matejek 9 listopada 2017 23:01
10 listopada 2017 00:42

"już po ptokach
górnictwo kosmiczne już tuż, tuż, więc ..."

Przypomina mi sie slynny (i naprawde moim zdaniem dobry film- horror z zakresu fantastyki naukowej) - "Obcy - Osmy pasazer Nostromo"(1979).

To taka bardzo sprawnie warsztatowo (muzyka, scenografia, efekty specjalne) zrobiona opowiesc o zalodze statku kosmicznego ktora powraca z odzyskanymi 20 milionami ton rudy na Ziemie i zabiera na poklad z jakiejs ponurej planety przerazajacy twor ktory z malej poczwarki rosnie szybko i w wymyslny sposob zabija po kolei wszystkich prawie czlonkow zalogi. A to sie dzieje gdzies chyba ok. roku 2100. Czyli mamy czas. W miedzyczasie mozemy sobie w fotelu chrupac czipsy i obejrzec ten film.

A opowiesci pana Hawkinga jakos nie robia na mnie wrazenia. Po co pchac sie w kosmos skoro tu na ziemi jest tyle do zrobienia?

W miedzyczasie delektujmy sie filmem "Alien". Jest co  ogladac.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @tadman 10 listopada 2017 00:39
10 listopada 2017 00:45

Mnie sie wydaje ze te teksty sa wyraznie zlecone. Tak sie ludziom pierze mozgi niestety. Przez kreowanie "autorytetow" i "profesjonalistow".

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Wolfram 9 listopada 2017 22:25
10 listopada 2017 00:53

Dokladnie, podpisuje sie pod twoim komentarzem obiema recyma.

Bo wszystko tak naprawde sprowadza sie do jednego zasadniczego pytania: czy Bog istnieje?

Moja odpowiedz brzmi - tak. I nie trzeba mi doktoratu czy profesury z fizyki ani dzielenia wlosa na czworo.

Zreszta moze wlasnie dlatego nie lubie matematykow i fizykow (czy biologow). Bo wiekszosc z nich to ateisci. No przynajmniej duza ich czesc.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @Zbigwie
10 listopada 2017 08:17

To żeś, Waćpan, pojechał :) 

Hawking to taka ichniejsza Madzia Buczek. Tylko Madzia Buczek jest prawdziwa i tego nie potrafią zrozumieć. 

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @Zbigwie 9 listopada 2017 20:29
10 listopada 2017 09:21

Można właśnie przez użycie trójkąta w okręgu:


Mogłoby to działać lepiej bo takie miniatury są, ale to na daleką przyszłość nie na taką bliską jak latanie po galaktykach ;)
zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Zbigwie
10 listopada 2017 10:29

https://youyu.be/K6kGLM9aj38

.

Z dedykacją dla wszystkich, piękna akcja!

:)))

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Wolfram 9 listopada 2017 22:25
10 listopada 2017 12:46

No, no, okazuje się że i tutaj  wszyscy lepiej się znają na astrofizyce i kosmologii od S. Hawkinga.

Żadna niespodzianka jeśli chodzi o fora netowe, ale na tym forum stężenie  dezynowoltury w tych kwestich trochę jednak  zaskakuje.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @stanislaw-orda 10 listopada 2017 12:46
10 listopada 2017 13:05

Ale on astrolofizykiem jest przygodnie, bo niech sobie mierzy kwantowe fale czy co tam chce, ale niech nie mówi przy tym ludzkości co ma robić, on jest przede wszystkim prorokiem i tu jest problem. Ekstrapolacja jego wiedzy matematyczno-fizycznej na plaszczyzny z tym nie zwiazane.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @stanislaw-orda 10 listopada 2017 12:46
10 listopada 2017 13:07

Ja nie wiem skąd to cytat autor mi nie odpowiedział, ale powiedz co to ma wspólnego z badaniami fizycznymi?
"I zasiedlimy mnóstwo planet ziemio podobnych w Drodze Mlecznej zgodnie z naszym przeznaczeniem w ramach Divine Action. "

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @stanislaw-orda 10 listopada 2017 12:46
10 listopada 2017 13:50

Ale ja nie o astrofizyce :)

Hawking wykracza (sam lub jest mu to przypisywane) poza granice swojej kompetencji.

Istnieje wprawdzie praktyka zlecania rozwiązania problemów spoza czyjejś specjalności, bo jest się wybitnym, ponadprzeciętnym w innej, przydatnej (np. zdolność do abstrakcyjnego myślenia) - ale tu, przynajmniej w mojej ocenie nie ma to zastosowania.

Zgaduję, że chodzi o przewalanie ogromnych budżetów (takie są związane z lotami w kosmos) - i trzeba na to tzw. społecznej zgody - więc szuka się uzasadnienia. Związek Radziecki zepsuł się jako globalny straszak - więc trzeba jakoś uzasadnić, że chce się zdobyć dominację w jakiejś dziedzinie: wydobycia surowców, produkcji czy panowania nad rynkiem. Także - dla budowy broni, która za naciśnięciem przycisku wyeliminuje nieodpowiednie jednostki, czy całe obszary. 

Poziom współczesnej techniki tylko w niektórych obszarach jest budzący respekt - np. w miniaturyzacji elektroniki, czy w technice radiowej. Już w dziedzinie zdrowia jest słabo - np. choremu na serce wkłada sie jakieś rurki i podaje zestaw chemikaliów - i jakoś funkcjonuje - a sam proces aplikacji odbywa się sprawnie - ale w sumie jest to prymitywne. Dla kogoś, kto żyje - to niemal cud - ale obiektywnie nie.

Inny przykład - moje starcie z informatykiem w sprawie autofocusa w zaawansowanych lustrzankach. Opowieści o mocy obliczeniowej i o tym, ze to musi działać. Próba terenowa - nie chciał pokazac zdjęć. Jest bowiem coś takiego, jak koszty produkcji, rozmiar źródła zasilania - a podobno mamy lecieć wszyscy - więc to ma znaczenie. Chyba, że nie wszyscy.

Kolejnym elementem tej układanki jest człowiek, którego zdolności przewyższają możliwości każdego komputera. Technika nadal jest słaba - np. wszystkie współczesne narty wysokiej klasy są robione z drewna (inne to albo budżetowe, albo eksperymenty) bo drewno ma właściwości anizotropowe, których nie da się podrobić za rozsądną cenę, o ile w ogóle. I nawet jak sie zuzywa, czy paczy - to i tak jest lepsze. Nadal robi sie z niego domy - przynajmniej w części - bo tak jest łatwiej i taniej. Podobnie z optyką - wiele topowych konstrukcji ma dzisiątki lat i komputerem można coś poprawić, dać lepsze szkło - ale nie dużo więcej. Nadal jest to ciężkie, ma aberracje etc.

To, że ja , czy ktoś inny nie ma na lot w kosmos - jest nie do ruszenia, bo to wynika z tzw. całokształtu - tzn. nie można w skali globalnej rozwiązać problemu przez udzielenie kredytu rządowego, dodruk pieniędzy, czy globalne zarządzanie finansami świata.

To wynika z oporu materii - tzn. tych środków jest ograniczony zasób - ograniczony fizyką globusa - a nie, jak sie politykom wydaje, że budżet ma nieskończoną wydajność, że jak sobie w Konstytucji zapisali, że Skarb Państwa nie może ogłościć upadłości, to tak jest. Dlatego mi kolonizacja Kosmosu pachnie komunizmem, czyli rozwiązaniem idealnym, które wymaga ofiar - a na końcu będą tylko ofiary.

To nie znaczy, że techniki kosmicznej nie należy rozwijać, czy badać kosmosu - czy próbowac wykorzystać. Do dzisiaj pamiętam zajęcia z plastyki w latach 60 - jak dzieci wyobrażają sobie świat w 2010. Ten rok minął, a świat nadal tak nie wygląda choć minęło ponad 50 lat - i nadal nie będzie wyglądał. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Wolfram 10 listopada 2017 13:50
10 listopada 2017 14:10

Bardzo dobrze wyłożone. Ponieważ naprawdę już od dawna nie chce mi się tyle pisać, wystarczy że na żywo czasem muszę, dałam wyżej link do sztandarowej piosenki komunizmu...w formie komentarza.

Może dla młodszych ten mój komentarz nie za bardzo zrozumiały...

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @stanislaw-orda 10 listopada 2017 12:46
10 listopada 2017 14:12

Nie astrofizyka.

Zawsze socjologia i psychologia społeczna

I socjotechnika

.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 10 listopada 2017 13:50
10 listopada 2017 14:27

Na końcu zawsze są ofiary i wyższa konieczność a konstytucyjne zapisy? A kto w RP się nimi przejmuje no kto?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 10 listopada 2017 14:12
10 listopada 2017 14:29

Socjotechnika i traktowanie wszystkich jak ostatnich frajerów ot ciemny lud to kupi

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @A-Tem 9 listopada 2017 23:05
10 listopada 2017 14:46

WITAJ A-TEM,

POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE.

ZASMUCA MNIE TO TOWARZYSTWO - PRZYNOSI WSTYD PORTALOWI

WIELU Z NICH POWINNO BYĆ USUNIĘTE Z TEGO PORTALU!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @parasolnikov 10 listopada 2017 13:07
10 listopada 2017 15:22

to jest  nadinterpretacja celu  Divine Action, ale nie przez S. Hawkinga, tylko przez Zbigwie.

 

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @stanislaw-orda 10 listopada 2017 15:22
10 listopada 2017 15:27

Jaka tam nadinterpretacja!

Przeczytaj początek tekstu.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Zbigwie 10 listopada 2017 15:27
10 listopada 2017 15:39

Jeśli nie jest to nadinterpretacja, to poproszę o przytoczenie wypowiedzi Właściciela, która potwierdzi, że dał On nam te "inne ziemie" we władanie.

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @stanislaw-orda 10 listopada 2017 15:39
10 listopada 2017 16:10

Oj Unu, Unu.

Żarty sobie stroisz...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Zbigwie 10 listopada 2017 16:10
10 listopada 2017 18:06

Ppoza wszystkim, skoro mamy lecieć do tej alfy Centaura to nalezy zacząć śpieszyć się, bo owa gwiazda   nie będzie blisko od nas "na zawsze". Za kilka milionów lat (ziemskich) oddali się od Słońca na minimum 100 lat świetlnych.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @stanislaw-orda 10 listopada 2017 18:06
10 listopada 2017 18:10

:D

Jednak mówią, że co nagle, to po diable.

Ja bym usiadła - starym rosyjskim zwyczajem - przed podróża.

:).

 

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Maryla-Sztajer 10 listopada 2017 18:10
10 listopada 2017 18:26

Unu operuje milionami lat, a ja zaledwie kilkoma setkami.

Zdążymy bez pospiechu, to zaledwie nieco ponad 4 ly.

Na Marsa niedługo polecimy prawdopodobnie statkiem pod nazwą "Copernicus", czyli Nuclear-Thermal Mars Transfer Vehicle według projektu NPT Nuclear Thermal Propulsion. Podróz moze trwać 2-3 miesiące.

https://www.youtube.com/watch?v=N4mD9IN8Gpk 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Zbigwie 10 listopada 2017 18:26
10 listopada 2017 18:28

Ja jestem wśród tych, co zostają.

Zawsze. Serio.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Maryla-Sztajer 10 listopada 2017 18:28
10 listopada 2017 18:35

OK! 

Razem z Unukalhaiem.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @stopfalszerzom 9 listopada 2017 16:59
10 listopada 2017 19:16

Faktyczny Hawking chyba raczej nie. Ludzie z takimi schorzeniami długo nie pociągną. Ale p.o. Hawkinga być może pożyje jeszcze kilka lat. I następny, i następny, i następny, itd. Projekt Hawking do setki powinien dożyć. Mówiąc dokładniej do kiedy nie przestanie przynosić korzyści propagandowych. Nie wiem czy daje jakąś kasę. No może dotacje dla NASA. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Zbigwie
10 listopada 2017 19:33

@wszyscy

Pocieszam, że być może Autor nas po prostu sprawdza i że egzamin zdaliście poprawnie. Ale nie czytałem jeszcze dzisiejszego tekstu Autora. Zobaczymy.

 

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Magazynier 10 listopada 2017 19:33
10 listopada 2017 19:48

Prof. Hawking nie jest autorem tego projektu!

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Magazynier 10 listopada 2017 19:33
10 listopada 2017 19:50

Raczej subiektywne przekonanie wynikające z młodego wieku - który nie musi wynikać z metrykalnego. Człowiek młody duchem, którego optymizmu nie zniszczyło życie. Mam nadzieję, że się nie zraził, że "grypsera" trochę się przekomarza. Szorstkie powitanie nie oznacza braku sympatii.

p.s. na wszelki wypadek robimy rezerwację na lot, jakby co. Unu czy Zbig doradzą, gdzie jest znośnie - np. można chdzić bez skafandra. Rozumiem podenerwowanie Valsera - jak nie wymyslą czegoś lepszego, niz obecne kombinezony, to single malta będzie trzeba dozować przez rurkę z pojemnika - udręka po prostu, a i doznania nie te.

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Zbigwie
10 listopada 2017 20:12

Ależ to było fantastyczne powitanie.

"Grypserę" też ostro zaatakowałem i spuścili z tonu, a niektórzy się od razu poddali.

Single malt - bywałem kiedyś w restauracji w milionowym mieście w sąsiednim  kraju, gdzie instalacja do destylacji single malta była w toalecie. Valser nie miałby tam problemów!

Pozdrawiam

PS: Prosze pozdrowić Conrada. :)

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Zbigwie 10 listopada 2017 19:48
10 listopada 2017 20:23

Ten projekt jest zbyt przemyślany jak na Hawkinga. Prof. H., złośliwie zgaduję rzecz jasna, robi raczej to co mu podadzą w twitterze.

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Wolfram 10 listopada 2017 19:50
10 listopada 2017 21:00

@WOLFRAM

Ależ to było fantastyczne powitanie.

"Grypserę" też ostro zaatakowałem i spuścili z tonu, a niektórzy się od razu poddali.

Single malt - bywałem kiedyś w restauracji w milionowym mieście w sąsiednim  kraju, gdzie instalacja do destylacji single malta była w toalecie. Valser nie miałby tam problemów!

Pozdrawiam

PS: Prosze pozdrowić Conrada. :)

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Magazynier 10 listopada 2017 20:23
10 listopada 2017 21:15

Inicjatorem tego projektu jest pewien rosyjski biznesman, ktory ukonczył fizykę w MGU w Moskwie. W 2012 ustanowił samodzielnie nagrodę za osiągniecia w fizyce, a w 2013 jeszcze z bodajże trzema amerykanami nagrody za osiagniecia w medycynie i matematyce. Kazda z tych nagród (3 000 000 USD) była wypłacana na poziomi 3 razy większym od nagrody Nobla.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Zbigwie 10 listopada 2017 14:46
11 listopada 2017 00:24

??????? Zaraz by usuwał. Może się jeszcze niektórzy poprawią... 

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Rozalia 11 listopada 2017 00:24
11 listopada 2017 11:14

Proszę porownac mój komentarz - odpowiedź dla WOLFRAMA:

"Ależ to było fantastyczne powitanie.

"Grypserę" też ostro zaatakowałem i spuścili z tonu, a niektórzy się od razu poddali".

- To była świetna zabawa!

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Zbigwie 10 listopada 2017 21:15
11 listopada 2017 11:27

Buduje się w Arabii Saudeyjskiej Centrum na pustyni...warunki dla chętnych do eksperymentu - bodaj marsjańskie.

Zgubiłam link.

Duże pieniądze popłyną.... Podobnie jak na CERN itd.....Fajne przykrywki.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Maryla-Sztajer 11 listopada 2017 11:27
11 listopada 2017 20:38

Nic nie słyszałem w tym temacie o Arabii Saudyjskiej.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Zbigwie 11 listopada 2017 20:38
11 listopada 2017 21:05

Czytałam miesiąc temu - zamknięty kopułą obszar dla ochotnikow... Nie umiem teraz znaleźć.

Drugie to finansowanie Przez Saudów - 1 mld $ dla Virgin Group - Richarda Bransona - podróże kosmiczne dla bogatych itp...Ogromny projekt.

.

Jeszcze super miasto eksperymentalne NEOM.

.

 

zaloguj się by móc komentować


MarekBielany @Zbigwie 10 listopada 2017 18:26
12 listopada 2017 00:03

To kto zostanie na górze ?

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Zbigwie
12 listopada 2017 11:51

Zostanie Pan i wtedy sie rozejrzy.

Tylko trzeba bedzie wybrac wysok górę!

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @Zbigwie 12 listopada 2017 11:51
12 listopada 2017 23:36

Góra stoi co nie znaczy, że ja stoję na górze. Co to znaczy: wybrać wysoką górę ?

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Zbigwie
13 listopada 2017 16:25

Ba! Żebym to ja wiedział...

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @fert 14 listopada 2017 21:30
14 listopada 2017 22:02

Ja uznaję tylko firmę DELL.

:)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować